Contact us now
+1-888-846-1732

Podstawy systemów ogrzewania podłogowego

Opłacalne systemy ogrzewania podłogowego to jedna z ważniejszych metod utraty kosztów energii – jest to z pewnością szczególnie ważne dziś, gdy stosujemy stały cel, redukując nasze nieugaszone pragnienie zagranicznej ropy. A ogrzewanie podłogowe jest do tego najlepsze.

Promieniowanie to zmiana ciepła przez pustą przestrzeń. Ten rodzaj systemu wykorzystuje tę samą zasadę co grzałki bazowe, ale lepiej, ogrzewając całą podłogę. Kolejną zaletą może być odczuwanie ciepła bezpośrednio przez mieszkańców podczas biegania boso. Systemy ogrzewania podłogowego można podzielić na trzy kategorie ze względu na nośnik ciepła: promieniowanie powietrzne, elektryczne lub ciepłą wodę. Istnieją również dwie metody instalacji: mokra lub sucha.

W systemach ogrzewania podłogowego, gdy są one stosowane w zastosowaniach mieszkaniowych, zwykle nie są one bardzo silne ze względu na ograniczoną pojemność cieplną powietrza opuszczającego systemy elektryczne i ciepłej wody. Elektryczne systemy grzewcze obejmują kable, które są częścią podłogi lub elektrycznie przewodzące maty z tworzyw sztucznych, które mogą być zwykle umieszczane na podłożu, a także na wykładzinie podłogowej. Układy elektryczne są najbardziej korzystne w połączeniu z czasem użytkowania, umożliwiając użytkownikowi ogrzewanie posadzki betonowej poza godzinami szczytu. Jeśli masa z podłogą jest wystarczająco duża, zaoszczędzone w niej ciepło zapewni komfort mieszkania przez około dziesięć godzin.

To może zaoszczędzić właścicielowi domu dużo pieniędzy w porównaniu z ogrzewaniem go w ciągu dnia.

Najbardziej znaną formą promieniowania cieplnego może być system ciepłej wody użytkowej, biorąc pod uwagę, że jest on z łatwością najbardziej wydajny. W tego rodzaju systemie woda jest podgrzewana w kotle, po czym krąży w rurach znajdujących się w podłodze. Istnieje wiele różnych sposobów podgrzewania wody, z których każda ma zalety. Łatwy i prosty i możliwie najmniej efektywny sposób to wykorzystanie energii elektrycznej.

Ponadto dostępne są kotły opalane drewnem, a następnie trzeba będzie zaopatrzyć się w drewno. Jeśli nie mieszkasz w miejscu, w którym drewno jest obfite, może to stanowić wyzwanie. To pozostawia gaz. Większość gmin świadczy usługi gazownicze, a gdy nie jest dostępna, zwykle jest to propan. Te systemy mogą być sterowane za pomocą termostatu i zaworów. Zawory kontrolują przepływ wody w rurach, kontrolując w ten sposób przestrzeń temperaturową. Popularny będzie również układ elektryczny podłogowy.

Istnieją dwie formy systemów podłogowych, mokrych i suchych. Jeśli kable elektryczne lub rury są osadzone na bardzo twardej podłodze, nazywa się to „mokrym” montażem. Najbardziej znanym sposobem na to byłoby osadzenie ich bezpośrednio z betonowego fundamentu lub „płyty”. Jest to najpopularniejsza metoda ze względu na ogromną pojemność cieplną betonu. Najważniejszą wadą betonu jest to, że początkowo trzeba się rozgrzać. Jeśli kable lub rury są prowadzone w przestrzeni powietrznej pod podłogą, nazywa się to układem suchym. Systemy skalowania są coraz popularniejsze, głównie dlatego, że są szybsze i tańsze w instalacji. Jednym z problemów związanych z tego rodzaju instalacją jest to, że musi pracować w wyższej temperaturze, aby nadrobić straty ciepła w powietrzu.

Kiedy nadejdzie czas na opłacenie gruntu, należy rozważyć kilka kwestii. Na przykład dywan może być używany, ale ponieważ jest często izolatorem, zmniejsza wydajność systemu. Często jest to kompensowane przez uruchamianie maszyny o wyższej temperaturze. Wiele osób używa płytek, ponieważ przewodzi i utrzymuje ciepło. Jeśli chcesz użyć twardego drewna, przyklej do laminowanej podłogi w przeciwieństwie do drewna. Wyjaśnienie tego jest takie, że drewno ma skłonność do kurczenia się i pękania podczas podgrzewania.

Systemy ogrzewania podłogowego mogą efektywnie ogrzewać nieruchomość po podjęciu kilku prostych decyzji. Największą uwagę należy zwrócić na to, jaki styl wykorzystać. W kilku regionach jeden styl lub metoda instalacji może być wyjątkowo skuteczna niż inna. Podłogi to jeszcze jedna rzecz do rozważenia: czy chcesz dywan, czy płytki, drewno lub linoleum? Ostatecznie wszystko to zależy od życzeń właścicieli domów.